מידע על בגרות ופסיכומטרי

הדרך לתואר ראשון עוברת דרך מבחן פסיכומטרי ולפעמים שיפור ציוני תעודת בגרות.

קיימים עשרות מוסדות לימוד ואנו קיבצנו אותם עבורכם.

סמנו את מוסדות הלימוד ואלו יחזרו אליכם עוד היום עם הצעה מותאמת אישית עבורכם.Booking.com

קורסי פסיכומטרי ובגרות

חכימא

חכימא

מיקום: כל הארץ
EZ Way

EZ Way

מיקום: כל הארץ
ירדן

ירדן

מיקום: תל אביב והמרכז,ירושלים והסביבה,באר שבע והדרום
קידום

קידום

מיקום: תל אביב והמרכז,ירושלים והסביבה,באר שבע והדרום
לחמן

לחמן

מיקום: כל הארץ
מכון לב

מכון לב

מיקום: ירושלים והסביבה
אנקורי

אנקורי

מיקום: כל הארץ
Smart פסיכומטרי

Smart פסיכומטרי

מיקום: כל הארץ
היי קיו

היי קיו

מיקום: כל הארץ
בגרות בקמפוס

בגרות בקמפוס

מיקום: חיפה והסביבה
יואל גבע

יואל גבע

מיקום: כל הארץ
מכון טל

מכון טל

מיקום: ירושלים והסביבה
מכללת חמדת הדרום

מכללת חמדת הדרום

מיקום: באר שבע והדרום
מכללת אמונה

מכללת אמונה

מיקום: ירושלים והסביבה
מרכז זינוק

מרכז זינוק

מיקום: כל הארץ
1   2      הבא

הרשם לקבלת פרטים

מלא פרטים לקבלת מידע ממוסדות הלימוד

מידע כללי על לימודי בגרות ופסיכומטרי

מבחן פסיכומטרי:
הבחינה הפסיכומטרית היא מבחן מיון לחוגים השונים במוסדות להשכלה גבוהה ("מבחן קבלה לאוניברסיטה"). היא אינה אמורה להיות מבחן אינטליגנציה של המועמד, ומטרתה היחידה היא מיון המועמדים לתואר ראשון בישראל באמצעות ניבוי סיכויי ההצלחה של הנבחן באקדמיה.
הגוף האחראי על הבחינה הפסיכומטרית הדרושה לצורך לימודים אקדמיים הוא המרכז הארצי לבחינות ולהערכה, מטרתו לעסוק בכל הקשור לבחינה הפסיכומטרית שהפכה לקריטריון משמעותי בשיקולי הקבלה ללימודים אקדמיים.

ההישגים בבחינה הפסיכומטרית מהווים את המשקל הרב והמשמעותי ביותר בנתוני הקבלה למוסדות לימוד אקדמיים.
הבחינה הפסיכומטרית משמשת ככלי חיזוי וניבוי לסיכויי ההצלחה של הסטודנט בלימודים במוסדות האקדמיים, ומכאן חשיבותה הרבה . מוסדות הלימוד נעזרים בציוני הבחינה הפסיכומטרית לצורך מיון וסינון מועמדיהם למגוון החוגים כאשר כל חוג לימודים מעמיד רף שונה, רף הנקבע בהתאם לביקוש של החוג ועפ"י פרמטרים שונים.

הכנה לפסיכומטרי:
בקורס הכנה לפסיכומטרי מלמדים טכניקות ושיטות שונות כיצד לפסול באופן אוטומטי תשובה אחת או שניים עוד לפני שקוראים את השאלה, מלמדים כיצד לענות על הבחינה בדרך הטובה ביותר והמדויקת ביותר. בקורס ההכנה לפסיכומטרי הסטודנטים יעברו מרתונים של מבחנים שידמו את המבחן האמתי בצורה הקרובה ביותר, הן מבחינת זמן והן מבחינת המבנה והתוכן. זה לא סוד ככל שמתרגלים כך גובר הסיכוי להצליח ולהוציא ציון גבוה, ועל זה בדיוק עובדים ומתרגלים בקורסי הפסיכומטרי, איך לשפר את הציון שלנו כל פעם מחדש עד למבחן האמתי.

מבנה הבחינה
מבחן הפסיכומטרי מורכב משלושה נושאים – חשיבה כמותית, חשיבה מילולית וידיעת השפה האנגלית. במבחן יש שמונה פרקים ולכל פרק יש את הזמן הקצוב לו – חייבים לעמוד בזמנים, אחרת, לא נספיק לענות על כל שאלות המבחן.
במהלך הלימודים למבחן הגדול, לומדים איך לעמוד בזמנים, איך לענות על שאלות בדרך המהירה ביותר, ואיך, בעצם, למצות את הידע שלנו, בעזרת טכניקות שונות ובעצם להגיע למקסימום היכולת שלנו. והכל כמובן בעזרת הכוונה והרבה תרגול של מבחנים המדמים את המבחן האמיתי.

תעודת בגרות:
תעודת בגרות טובה היא מפתח חשוב לעתיד אקדמי מבטיח שטומן בחובו אפשרות להתקדם בתחום אליו התלמיד שואף להצליח ולעסוק בעתיד. ציוני הבגרות יחד עם הבחינה הפסיכומטרית הם הכלים המרכזיים באמצעותם מעריכים מוסדות הלימוד את היכולת של המועמד להתמודד עם מסלולי הלימודים הנחשבים והיוקרתיים הנחשקים ביותר.
בחינות הבגרות, מתקיימות על ידי משרד החינוך, מידי שנה בארבעה מועדים: חורף, אביב, וקיץ – מועד א' ומועד ב' לבחינות במתמטיקה ואנגלית. תעודת הבגרות הבסיסית היא בהיקף של 21 יחידות לימוד.

השלמת בגרויות:
מי שאין בידו תעודת בגרות עקב לימודים במוסדות שאינם מכשירים לבגרות או מסיבות שונות, וכן אלה שצריכים לשפר ציוני בחינות בגרות סופיים כדי להתקבל ללימודים גבוהים בשלב מאוחר י ותר בחייהם – בעבור כל אלה קיימים קורסי הכנה למבחני הבגרות.

מכוני הכנה לבגרות מציעים קורסים המותאמים ומכוונים להצלחה בבחינות הבגרות והלימוד בהם מומלץ ביותר.
אכן, בהחלט ניתן ללמוד באופן עצמאי למבחני הבגרות ולעבור אותם בהצלחה, אולם אם דרוש לכם שיפור או השלמה בכמה מקצועות לימוד – ההתמודדות העצמאית עם הלימודים לבחינה תהיה מורכבת ועמוסה בהרבה. במכוני ההכנה לבגרות ובמכללות השונות מועסקים מדריכים מנוסים שיודעים להשלים לתלמיד את החומר החסר בתקופת זמן קצרה יחסית ולהביא לסיכויי הצלחה גבוהים בבחינות הבגרות.

ניתן לבצע השלמת בגרויות במגוון מוסדות לימוד בארץ שמציעים עזרה בתחום הזה,ישנם מוסדות ותיקים יותר וגם מכוני בגרות שקמו בשנים האחרונות,רוב מכוני הבגרות מציעים תנאים טובים להשלמת בגרויות, בנוסף למכינות קדם אקדמיות יעודיות להשלמת בגרויות.

הלימודים בקורסים אלה מעניקים למשתתפים את כל הידע וההכנה הנדרשים לעבור את בחינת הבגרות במקצוע אחד או יותר ואף בהצלחה יתרה. הם מציעים הכנה במגוון מקצועות וברמות לימוד שונות והמעוניינים בכך אף יוכלו להשתלב במסלול לבגרות מלאה במספר מקצועות במקביל.

תכני כל קורס משתנים, כמובן, בהתאם למקצוע הנלמד ועל פי מספר היחידות הנלמדות באותו מקצוע –והכול מתבצע בהתאם לדרישות המעודכנות של משרד החינוך.