Booking.com

לימודי אנגלית חובה בימינו

אנגלית הינה שפה המדוברת ביותר ברחבי העולם. השפה האנגלית קלה מבין כל השפות ומדוברת ברוב מדינות העולם ואף משמשת כשפה שנייה בחלק מהמדינות בעולם. סטטיסטיקות שנערכו על ידי מספר גופים בעולם מראות שבין 500 מיליון ל-1.8 מיליארד אנשים יודעים לדבר אנגלית ברמה מסוימת בין אם זה דיבור אנגלית כשפת אם או ברמה בסיסית ומעלה.

השפה האנגלית שולטת ברמה בין לאומית בתחומים מרכזיים בעולם – מסחר, עסקים, תקשורת, מדעים, תעופה, וכמובן בתחומי שימושי המחשב והאינטרנט שעיקרם נכתב באנגלית.
מקומות עבודה רבים מציבים את ידיעת שפה האנגלית כתנאי קבלה, תוכנות רבות מבוססות עליה ולמעשה כל אינטרקציה שלנו עם העולם נוגעת במידה כזו או אחרת באנגלית. כיום ברור לכולם כי ידיעת אנגלית אינה פריבילגיה השמורה רק לאלו המטיילים בחו"ל או לאנשי עסקים, אלא היא חובה עבור כל אחד מאיתנו.

ידיעת השפה האנגלית מסייעת להתקבל לעבודה בקלות רבה, לא פעם ישנה דרישה לשליטה בשפה האנגלית – דיבור, קריאה וכתיבה. ידיעת השפה מאפשרת לעבוד בתחומי התרגום, העריכה ואף ההוראה. ידיעת שפה יכולה לפתוח גם אופציות תעסוקה בעולם התיירותי ואף בדיפלומטיה. אחד המגזרים שעושה שימוש בבתי הספר ללימודי שפות, הוא המגזר העסקי.

מטרת הלימודים:
קורס אנגלית מקנה ללומדים בו אוצר מילים ודקדוק נכון שיאפשרו לו לנהל שיחה ומבטיח את כרטיס הכניסה שלו לעולם העסקי והכללי. גם אצלנו בישראל לא ניתן להתחמק מהשפה האנגלית ונראה כי היא מלווה אותנו בכל מקום אליו אנו פונים. לימודי אנגלית מאפשרים לתלמידים לרכוש אוצר מילים, דקדוק נכון, אך אולי חשוב מכל - לצבור ביטחון עצמי בעת הדיבור, דבר המאפשר דיבור שוטף וקולח.

תוכנית הלימודים:
קורסי האנגלית המוצעים כיום מאפשרים לכל תלמיד לבחור לעצמו מסלול בהתאם לרמת האנגלית אליה הוא שואף להגיע, ועל כן ניתן למצוא מגוון קורסים המחולקים על פי רמה (החל מלימוד בסיסי של האותיות וכלה באנגלית למתקדמים) או על פי צורכי המשתתפים (קורסי אנגלית לידע כללי, קורסים ממוקדים לחברות, אנגלית לתחומים ספציפים כמו אנגלית טכנית, אנגלית לאנשי אדמינסטרציה וכו')..

בין קורסי האנגלית המציעים מוסדות הלימוד ניתן למצוא:
קורס אנגלית למתחילים
קורס אנגלית מדוברת
קורס אנגלית עסקית
קורסי אנגלית לחברות
סדנאות אנגלית ממוקדות לפי צרכי הלקוח
קורסי הכנה למבחנים באנגלית כמו אמי"ר, אמיר"ם ועוד.

משכו של קורס אנגלית משתנה בין הקורסים השונים: הדבר תלוי ברמת הקורס, בתוכנית הלימוד שהותאמה לתלמיד, לקצב התקדמותו ולתכני הקורס.

סיפור מהחיים..
וכך מתאר אחד שחווה את לימוד השפה:
אם תשאלו אותי מה הדבר הכי חכם שעשיתי עד היום כדי להתקדם בעסקים אני אוכל לענות לכם בלי להסס – ללמוד אנגלית. כשהייתי תלמיד, רמת האנגלית שלי הייתה מאוד נמוכה. מאוד היה לי קשה ללמוד אנגלית בכיתה ואפילו שנרשמתי לקבוצות ללימודי אנגלית עדיין היה לי קשה לא הייתי מצליח להתרכז.

כשהתקבלתי למקום עבודה בתחום היי טק והם היו מאוד מרוצים ממני. הבוסים של החברה מאוד רצו לקדם אותי ואני זוכר עד היום את המשפט שהם אמרו לי בפגישה: "אם לא תלמד אנגלית ותדע לדבר אנגלית שוטפת, לא תוכל להמשיך איתנו. אנחנו מחפשים אנשים שרוצים ללמוד ולהתקדם ולא להיתקע במקום". יצאתי מהפגישה וידעתי שזה מה שאעשה. אם זה התנאי לקידום שלי, הם יודעים למה הם מבקשים את זה. הלכתי ונרשמתי לקורס לימוד אנגלית ולמדתי במשך חצי שנה לכתוב ולדבר שוטף אנגלית. השקעתי המון, הכנתי את כל השיעורים וכל הזמן שיגעתי את החברים שלי ודיברתי איתם רק אנגלית.

בקורס באנגלית גם רכשתי חברים חדשים ואיתם כמובן דיברתי רק באנגלית. אחרי שלמדתי אנגלית, הבנתי שהעובדה שאני יודע לדבר אנגלית, עזרה לי גם בתחומים נוספים..