מידע על קורס הנהלת חשבונות

חיפשת קורס הנהלת חשבונות?
הגעת למקום הנכון.

קיבצנו עבורכם מגוון מוסדות לימוד מובילים בתחום המבוקש כדי שתוכלו לקבל מהם הצעות ומידע מקיף בתחום קורס הנהלת חשבונות.

סמנו את מוסדות הלימוד ומלאו פרטיכם, אלו יחזרו אליכם עוד היום עם הצעת מחיר, הנושאים הנלמדים בכל קורס ועוד.


Booking.com

קורס הנהלת חשבונות

המרכז האקדמי כרמל

המרכז האקדמי כרמל

מיקום: חיפה והסביבה
מכללות אורט

מכללות אורט

מיקום: כל הארץ
מכללת מישלב

מכללת מישלב

מיקום: חיפה והסביבה,תל אביב והמרכז
מכללת מעוף

מכללת מעוף

מיקום: צפון,השרון והסביבה
עתיד - רשת מכללות

עתיד - רשת מכללות

מיקום: צפון,חיפה והסביבה,תל אביב והמרכז
דיפלומה

דיפלומה

מיקום: כל הארץ
המרכז החרדי להכשרה מקצועית

המרכז החרדי להכשרה מקצועית

מיקום: תל אביב והמרכז,ירושלים והסביבה
הרשם לקבלת פרטים

מלא פרטים לקבלת מידע ממוסדות הלימוד

הכל על קורס הנהלת חשבונות

בערך באותו זמן בו גילו בני האדם את הכסף, גילו מערכות הממשל את המס. בעולם העתיק הטילו כובשי מדינות מסים על המדינות שכבשו כדי להעשיר את אוצרם הפרטי, ובימינו מדינות מטילות מסים כדי לנהל בעזרת הכספים המתקבלים את ענייני המדינה ולתת שירותים חיוניים לאזרחיהן.

מרגע המצאת המיסים, נולד מקצוע מנהל החשבונות. זהו למעשה האדם השולט בכל ענייניו הכספיים של האדם, והוא זה המגיש עבורו את כל הדו"חות והטפסים הרלוונטיים לתשלום המיסים.

 

גובה המס המשולם נקבע בהתאם לדו"חות המוגשים על ידי מנהל החשבונות, ובשוק העבודה יש דרישה כמעט אינסופית למנהלי חשבונות מקצועיים ויעילים. כל עסק באשר הוא זקוק לשירותי מנהל חשבונות והמקצוע הפך לאחד המקצועות הנפוצים בעולם המערבי ובישראל כחלק ממנו.

 

מבנה הלימודים ומוסדות הלימוד:

לימודי הנהלת חשבונות הינם בעיקרון לימודים שאינם אקדמאים, והדרישות לקורס מוגדרות על ידי משרד הכלכלה, ומשרד האוצר ורשות המיסים. במסגרת הקורס לומדים הסטודנטים, את כל עקרונות הבסיס לניהול תיקי חשבונות, החל בהבנה והכנה של תלושי משכורת וכלה בהכנת מאזנים והגשת דו"חות שנתיים. קורס הנה"ח מתחלק בעיקרו לשלבים הידועים כ "סוגים" כאשר סוג 1 הוא הנמוך ביותר וסוג 3 הוא המתקדם ביותר.

 

את הקורס ניתן לעבור במאות מכללות מוכרות בארץ ובמסגרת ההכשרה המקצועית של משרד העבודה והרווחה. בסיום הקורס מקבלים התלמידים תעודת מנהל חשבונות מוסמך על פי דרגת הקורס אותו למדו.

 

אפשרויות התעסוקה בתחום:

הנהלת חשבונות היא אחת מאופציות התעסוקה הנפוצות ביותר בשוק. זהו מקצוע שהדרישה אליו לעולם אינה פוחתת וכל בעל תעודה מובטחת לו תעסוקה. השכר ההתחלתי נקבע בדרך כלל על פי ההכשרה וכמובן בהתאם למשרד ולחברה המעסיקים.

מעבר לכך יכולים מנהלי חשבונות לפנות ללימודי המשך ולקבל הכשרה כיועצי מס, או חשבי שכר, דבר המגדיל באופן משמעותי את אופציות התעסוקה האפשריות עבורם.