מידע על לימודי תואר ראשון

מעוניינים לקבל מידע בנושא לימודי תואר ראשון?

קיבצנו עבורכם מידע מקיף ורלוונטי: מכללות, מסלולי לימוד, תנאי קבלה, מלגות ועוד.

החלטתם ואתם רוצים לקבל מידע נוסף מנציגי מוסדות לימודים? סמנו את המכללות, מלאו פרטים ואלו יחזרו אליכם עוד היום עם מידע מקיף.


Booking.com

לימודי תואר ראשון

האוניברסיטה הפתוחה

האוניברסיטה הפתוחה

מיקום: כל הארץ
מכללת שערי משפט

מכללת שערי משפט

מיקום: השרון והסביבה
מכללת רמת גן

מכללת רמת גן

מיקום: תל אביב והמרכז
מכללת ספיר

מכללת ספיר

מיקום: באר שבע והדרום
מכללת נתניה

מכללת נתניה

מיקום: השרון והסביבה
אוניברסיטת בר אילן

אוניברסיטת בר אילן

מיקום: תל אביב והמרכז
מכללת אפרתה

מכללת אפרתה

מיקום: ירושלים והסביבה
הקריה האקדמית אונו

הקריה האקדמית אונו

מיקום: תל אביב והמרכז,ירושלים והסביבה
מכללת אורות ישראל קמפוס אלקנה

מכללת אורות ישראל קמפוס אלקנה

מיקום: תל אביב והמרכז
מכללת אורות ישראל קמפוס רחובות

מכללת אורות ישראל קמפוס רחובות

מיקום: תל אביב והמרכז
מכון לב

מכון לב

מיקום: ירושלים והסביבה
מכון טל

מכון טל

מיקום: ירושלים והסביבה
מכללה ירושלים בית וגן

מכללה ירושלים בית וגן

מיקום: ירושלים והסביבה
מכללת אשקלון

מכללת אשקלון

מיקום: באר שבע והדרום
מכללת תלפיות

מכללת תלפיות

מיקום: השרון והסביבה
1   2   3      הבא

הרשם לקבלת פרטים

מלא פרטים לקבלת מידע ממוסדות הלימוד

מידע כללי על לימודי תואר ראשון

לימודי תואר ראשון הפכו כיום לתנאי הכרחי במקומות עבודה רבים, כך שיותר ויותר אנשים פונים ללימודים אקדמיים במכללות ובאוניברסיטאות שונות ברחבי הארץ אשר קיבלו את אישור המועצה להשכלה גבוהה להעניק לבוגריהן תואר ראשון.
התחרות התעסוקתית בשוק העבודה הולכת וגדלה, והמנצחים הגדולים בה הם בעלי תארים ושמות שלהם תינתן עדיפות על פני אלו שאין בידם כל תואר אקדמאי. בעלי התואר הם אלו שזוכים לתנאי תעסוקה טובים יותר, לשעות עבודה נוחות יותר, למשרדים גדולים ומרווחים יותר, ולשכר ובונוסים גבוהים יותר.
לימודי תואר ראשון מעניקים לסטודנטים מעבר לידע, מיומנויות וכלים בתחום התמחותם גם חוויית לימודים שאין כמותה.

תנאי קבלה:
לכל תחום לימודי יש תנאי קבלה שונים. תנאי הקבלה נקבעים בדרך כלל על פי ההיצע והביקוש של אותו תחום ככל שהתחום הוא מבוקש יותר, תנאי הקבלה אליו הם קשים יותר. בכל מכללה או אוניברסיטה בארץ יש לברר את תנאי הקבלה לפני ההרשמה, שכן תנאי הקבלה הם שונים בכל מוסד. תנאי הקבלה דורשים בדרך כלל ציון פסיככומטרי וממוצע בגרויות מתאים.
למעט באוניברסיטה הפתוחה (או מסלולים ייחודיים לבני שלושים פלוס) כל מועמד שנרשם לתואר ראשון צריך להיות בעל תעודת בגרות מלאה או בעלי תעודה שוות ערך (מחו"ל למשל).
לעיתים גם תעודת סיום של מכינה אוניברסיטאית יכולה לסייע, אפשרות זאת נפוצה יותר במסלולי לימוד למגזר החרדי שאין ברשותם תעודת בגרות, לפיכך לומדים מכינה קדם אקדמאית שמשמשת כתחליף לתעודת הבגרות.
ישנם כאמור מסלולים בהם בני 30 ומעלה פטורים מהצגת תעודת בגרות אך יש לברר זאת מראש - בכל מקרה לגופו. בנוסף לכל אלה, ברוב מוסדות הלימוד יש להציג גם את הציון הפסיכומטרי.
באוניברסיטאות בדרך כלל לא מוותרים על אף קריטריון אך במכללות המצב הוא גמיש יותר, וישנן מכללות בהם אין צורך בציון פסיכומטרי. כמובן שועדת החריגים של כל אוניברסיטה או מכללה רשאית לסטות התנאי הקבלה שהיא מציבה בהתאם לגילו של המועמד, ללימודיו הקודמים, לניסיונו או לכישוריו האישיים. א ברוב המקרים, עורכות המכללות או האוניברסיטאות ממוצע בין הבגרויות לציון הפסיכומטרי כאשר המשקל של הנתונים הללו הוא זהה.

תוכנית הלימודים:
הזמן המומלץ לסיום רוב התארים אמנם נע בין 3-4 שנים, אך הדבר נקבע בעיקר בקצב האישי של הסטודנט ותוכנית הלימודים במוסד הנבחר. ישנם מספר רב של תארים המוכרים בישראל כיום על ידי המועצה להשכלה גבוהה. את לימודי התואר ראשון יכולים הסטודנטים ללמוד בשתי מתכונות – חד חוגית ודו חוגית. במתכונת הלימודים הדו חוגית, יכולים לסטודנטים לשלב בין שני תחומים מבוקשים כגון: פסיכולוגיה וחינוך, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, מנהל עסקים וכלכלה, מדעי המדינה ותקשורת ועוד...
חשוב לבדוק את התחום אותו אתם הולכים ללמוד במסגרת לימודי התואר ראשון מכל הזוויות האפשריות, וזאת כדי למנוע אכזבה, בזבוז של כסף רב וזמן יקר. רצוי להתייעץ עם מומחה העוסק בהכוונה מקצועית על מנת שתחליטו בלב שלם האם מקצוע וסוג העבודה מתאימים לכם.

אפשרויות תעסוקה:
לימודי תואר ראשון פותח דלת לעולם רחב ומגוון של אפשרויות כלכליות, תעסוקתיות, היכרויות עם אנשים חדשים, יצירתיות ועוד.
בנוסף, מעסיק מכל תחום יעדיף מועמדים עם תואר ראשון על פני מתמודד שלא למד במוסד גבוה.
התואר למעשה מציין בעיני רבים, את העובדה שעברתם בהצלחה באקדמיה, צברתם ידע וניסיון כיום תואר ראשון הינו נפוץ ביותר ולרוב הינו כלי הכרחי לקבלה לעבודה קבועה ומסודרת. עם זאת ישנם מקצועות המחייבים בתואר שני על מנת לעסוק בתחום מסויים לדוגמא, בוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה אינם יכולים לעסוק בתחום ללא תואר שני בפסיכולוגיה.
כמו כן, ישנם מקצועות רבים המחייבים את הבוגרים בהתמחויות ומעבר מבחנים על מנת להיות מורשים לעסוק בתחום התמחותם לדוגמא, בעלי תואר ראשון במשפטים הרוצים לעסוק בעריכת דין